Kuidas tätoveeringuid eemaldatakse?


“Kui soovite tätoveeringut kiirelt ja tõhusalt eemaldada, siis on ainus mõistlik lahendus kasutada Undoinki pikosekundi laserit. Pikosekund on maailmas üks väiksemaid ajaühikuid ehk üks triljones sekundist”


Tätoveeringute eemaldamine nahalt toimub kõikide laserseadmetega ühtmoodi: laser purustab tindi väikesteks värvipigmentideks ja teie enda ainevahetus kannab need kehast välja.

Undoink kasutab pikosekundi lasereid, mis muudavad eemaldamise võimalikult meeldivaks ja kiireks.

Mida kiirem on laseri impulss, seda väiksemaks tätoveeringu tinti purustatakse ning seetõttu liiguvad pigmendid kehast kiiresti välja. Samuti ei tee kiire laserimpulss nii palju haiget kui aeglane.

Pulss püsib nahal väga lühikest aega, seega nahatüsistuste oht väga väike. Peale hea laserseadme ei nõua tätoveeringu eemaldamise teenus muid protseduure ega lisaseadmeid. Uuele ravile saab tulla juba 6-8 nädala pärast.

Tätoveeringute eemaldamise kohta saad täpsemalt lugeda altpoolt!

Tätoveeringu eemaldamine
ja valu

Igaühe valulävi on erinev. Mõne jaoks võib tunduda laseriga töötlemine sama, mis tätoveeringu tegemine. Teine ei tunne jälle midagi. Kui ravitav piirkond on luu lähedal, võib valu esineda rohkem. Kui tätoveering asub peamiselt lihaste ja rasvkoe juures, on valu vähem.

Igal juhul on pikosekundilise laseriga valu võimalikult vähe ja see möödub kiirelt.

Ravitavale alale võib määrida käsimüügiravimina saadavat tuimestavat kreemi. Kuna kreem vajab mõjumiseks aega, kanna seda peale 2-3 tundi enne protseduuri.

Pikosekundiline laser ei põleta ega kahjusta nahka nii nagu vanad lasertehnoloogiad. Seetõttu ei kasuta me protseduuri ajal muid ravimeetodeid ega seadmeid.

Raviseansside arv

Raviprotseduuride arv on erinev. Tätoveering hakkab tavaliselt tuhmuma 3-4 ravikorraga ning tihti saab selle täielikult eemaldada 8-12 korra korraga. Tumedad värvid tulevad kergelt maha, heledad raskemalt. Valget tätoveeringut on peaaegu võimatu eemaldada.

Raviperioodi pikkust mõjutavad:

  • Tätoveeringu suurus, vanus ja asukoht.

  • Kasutatavate värvide koostis ja kihilisus.

  • Nahaarmid enne tätoveerimist.

  • Tätoveeringute eemaldamisel kasutatav lasertehnoloogia.

  • Teenusepakkuja professionaalsus ja kogemus tätoveeringu eemaldamisel.

  • Inimese ainevahetus.

  • Järelhoolduse täpsus.

Erinevused laserite vahel

Kui eesmärgiks on tätoveeringute kiire ja tõhus eemaldamine, saab tänapäeval valida vaid pikosekundilise laseri.

Pikosekundilise laseri impulsi kestus on lühem võrreldes traditsiooniliste ja üldkasutatavate nanosekundiliste laseritega ehk Q Switch laseritega. Tavaliselt on Q Switch laseri impulsi pikkus viis nanosekundit ehk 5000 pikosekundit. Undoinki kasutatava seadme impulsi pikkus on 300 pikosekundit – s.t oluliselt lühem. Energiat antakse sama palju, kuid palju kiiremini.

Kiire impulss tagab mugavama kogemuse ja parema lõpptulemuse võrreldes aeglasema laseriga. Kui pikolaserid asendatakse parema tehnoloogiaga, oleme kindlasti esimesed, kes seda kasutama hakkavad. Keegi ei taha ju kasutada vana arvutit või vaadata telerit mustvalgelt ekraanilt.

Nahk pärast ravi

Tänu pikosekundilisele laserile on nahakahjustuste ja armide oht tõesti väike. Naha paranemine pärast hooldust on kiire ja valusaid põletusi ei pea ravima. Mõne tunni jooksul võib töödeldud nahapiirkond tunduda sama, mis pärast liigset päevitamist: punetav ja kergelt paistes. Kliinikust saate täpsed ravijuhised, mida peaksite järgima. Tänu kiirele paranemisele saate uue ravi umbes 6-8 nädala pärast ehk oluliselt kiiremini, kui protseduuril, mis on tehtud vana teehnoloogiat kasutava laseriga.

Kosmeetilised tätoveeringud

Kosmeetiline tätoveering on näiteks kulmude tätoveeringud ja microblading, huultele kontuurjoone tegemine, peanaha pigmentatsiooni ja silmade kontuurimine. Üldjuhul kasutatakse nendes toimingutes erinevaid värvisegusid kui traditsioonilistes tätoveeringutes. Seetõttu võib laseriga töötlemine tinti ootamatult mõjutada - värv võib muutuda tumedamaks või soovimatuks enne, kui see heledamaks hakkab minema. See ei tähenda, et kosmeetilist tätoveeringut ei saaks eemaldada. Lihtsalt raviprotsess võib veidi erineda. Seega olge valmis kannatlikkuseks ja heade meigitoodete kasutamiseks!

Pikosekundiline laser on kiireim saadaolev laser ning naha või juuksefolliikuli kahjustamise oht on väga väike. Kosmeetiliste tätoveeringute eemaldamisel on väga oluline järelhooldus. Mõnda aega tuleb vältida päikest, keemilisi koorimisi, botoxit. Puudervärvidega saab jumestada ligikaudu 24h peale protseduuri. Täpsed juhised saad meie töötajate käest.

Hoolduste arv sõltub kasutatavast värvisegust ja selle pealekandmisest. Meie töötajad oskavad hinnata protsessi pikkust juba esimesel seansil.